Hizmetlerimizden
Sanayi Enerji Verimliliği
Binalarda Enerji Verimliliği
Merkezi Isıtma
Mekanik Tesisatlar
Gaz tesisatları
Enerji Otomasyonu
Endüstriyel Ürünler
Yedek Parçalar
Satış ve Montaj Sonrası
 
firma tanıtım
 
Duyurular Haberler
Binalarda enerji performans yönetmeliği
Web sitemiz yenilenmiştir...
Anasayfa   Kurumsal   Markalar     Belgelerimiz   İletişim
 
Enerji Otomasyonu

Nitelikli yapılardaki elektromekanik sistemlerin donanımsal ve yazılımsal ürünlerle kontrolü işlemidir. HVAC ısıtma, havalandırma, iklimlendirme yani nem, sıcaklık, karbondioksit gibi parametrelerin izlenmesi ve denetlenmesi, işletme ve maliyet optimizasyonları, enerji ve aydınlatma kontrolleri, perde, damper, fan, vana, motor, şalterlerin senaryoya göre kumandası. Güvenlik sistemleri kamera, erişim ve geçiş kontrolü, yangın algılama ve diğer sistemlerin entegrasyonu, bir veya birkaç merkezden izlenmesi kayıt, denetim ve optimizasyonu.
Sistem saha elemanları yani sensörler, transmitterler, actuatorler, analog ve digital veri toplayıcıları, interface üniteleri, kontrolörler, haberleşme network cihazları, iletişim ve ağ ortamı kablo, fiber, kablosuz ortamlar ve merkezi bilgisayarlar ve kontrol cihazlarından DDC PLC oluşur.

Üniteler arası haberleşme, belirli protokollere göre yapılır. Bina otomasyonu konusunda ürün ve sistem geliştiren bir çok uluslararası firma vardır. Ağ haberleşmesinde LON-Bus, BACNet, CANBus MODBus, Profibus gibi belirli protokolleri destekleyen ürünler çoğunluktadır.
Merkezi birimlerde saha üniteleri ile sıkı bağlı  DDC, PLC programlanabilir kontrol üniteleri ve genellikle bunların üzerinde sistemle gevşek bağlı PC istasyonları ve SCADA / Web Server yazılımları bulunur.

 

 

Bookmark and Share

  AnasayfaKurumsal Markalar Haberler ReferanslarımızKariyer Site Haritası